PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6059}

Harry Angel

Angel Heart
7,6 48 464
oceny
7,6 10 1 48464
7,5 17
ocen krytyków
Harry Angel
powrót do forum filmu Harry Angel

mocny

ocenił(a) film na 9

Gęsty mroczny ciężki,przypomina mi drugi podobny film Adwokat diabła,co ciekawe w obu mistrzowie gatunku kryminalnego-mafijnego ,chyba nie muszę przedstawiać, można by rzec i szczerze w osobistym mniemaniu Harry angel podobał mi się bardziej.

ocenił(a) film na 10
falco333

Film łączy wątek Księcia Ciemności, oraz naprawdę wysoki poziom artystyczny.

ocenił(a) film na 9
falco333

Jestem wielką fanką tego filmu od czasu, kiedy wszedł na ekrany polskich kin w bodajże 1990 roku. Bardzo stylowy evergreen, który nigdy się nie zestarzeje. Obejrzany niedawno na dvd nadal trzyma klasę: fantastyczne aktorstwo, lokacje, muzyka, zdjęcia, kostiumy, poza tym świetnie ukazany koloryt Ameryki z 1955 r. Mądry przekaz gdzieś między wierszami i stara prawda, nawet bardziej aktualna dziś niż kiedykolwiek: są ludzie - wielkie mnóstwo, którzy pójdą nawet do piekła za odrobinę glorii i sławy... Alan Parker twierdził, że w Hollywood film ten "uwierał" i nie chodziło wyłącznie o odważne sceny seksu i gołe pośladki Mickeya, ale być może odnośniki do rzeczywistych postaci i zdarzeń w nieco ironicznej formie. Alan Parker to reżyser z wyczuciem detalu i niuansu. Angel Heart to jeden z jego najlepszych filmów i jeden z moich absolutnie ulubionych filmów wszechczasów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones