PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6059}

Harry Angel

Angel Heart
7,6 48 558
ocen
7,6 10 1 48558
7,5 17
ocen krytyków
Harry Angel
powrót do forum filmu Harry Angel

uważaj

ocenił(a) film na 10

nie polecam tego fimu komuś kto trafił na niego przypadkiem... to trzeba obejrzeć z premedytacją... cięzki dla mnie wspaniały

ocenił(a) film na 10
rosin

chciałem...
dodać, że de Niro tutaj mnie powala. Chyba lubię szatanów... Mam dyklemat czy Al Pacino w "Adwokacie..." jest ciekawszy?

ocenił(a) film na 10
rosin

Przypadkiem
Za pierwszym razem oglądnąłem całkiem przypadkiem... efekt piorunujący. Trudno polecać komuś żeby film oglądnął przypadkiem bo to trochu niezbyt logiczne .. własciwie to głupie, ale najlepiej o tym filmie wiedzieć jak najmniej zanim się go zobaczy. De Niro jest moim zdaniem dużo ciekawszy niż Pacino w Adwokacie Diabła, ale to wynika raczej ze specyfiki roli niż samych aktorskich umiejętności - szatan w Harrym jest tajemniczy, podstępny, zagadkowy... po prostu sama postać jest bardziej intrygująca niż w Adwokacie. (więcej nic nie zdradzę). No i w sumie De Niro jest jednak ciut lepszy... Ale moim skromnym zdaniem najlepszą kreacją w tym obrazie jest rola Mickeya Rourke. Zagrał po prostu idealnie. Prezentuje szeroką gamę uczuć i zachowań w bardzo różnych - w przekroju całego filmu - sytuacjach. I za każdym razem jest absolutnie wiarygodny (chociaż przytrafiają mu się rzeczy nieprawdopodobne). Majstersztyk aktorski.

ocenił(a) film na 9
rosin

diabeł
Wydaje mi się, że Pacino przede wszystkim inaczej budował swoją rolę. Lucyfer w wykonaniu Ala jest bardziej przerażający - jest przerażająco współczesny. Jest adwokatem, pozornie zwykłym człowiekiem - a okazuje się być istotą nie z tego świata, istotą złą i perfidną.
Mój osąd jednak nie jest obiektywny :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones