PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=305474}

Pokuta

Atonement
7,5 123 910
ocen
7,5 10 1 123910
6,8 26
ocen krytyków
Pokuta
powrót do forum filmu Pokuta

Wiele halasu o nic.
Przez pierwsze pol godziny jak sie rozkrecal i poznajemy bohaterow, nawet ciekawe a i wnetrza okazalego palacu oraz ogrod robia wrazenie. Ale pozniej... co za nudy. Nawet kilkuminutowa scena z jednego ujecia pokazujaca tysiace zolnierzy nie zachwyca a nuzy, bo co robia? Siedza i nudza sie na plazy czekajac na ewakuacje. Poprawna realizacja, ladne zdjecia i w sumie dobrze zagrany - ale kazda kolejna minuta utwierdzala mnie w przekonaniu ze to kolejny typowy film robiony pod Oscara. Keira Knightley wyglada tu brzydko, a jej filmowa mlodsza siostra moglaby straszyc w "Dzieciach kukurydzy" (taka kukurydziana uroda ;) Jedyne co naprawde bylo oryginalnego i jakos ten film ratuje to slyszalny niekiedy melodyjny stukok maszyny do pisania jak jakis podklad na bebnie do wznioslej, koszmarnej muzyki. Mowiac krotko - rzyg. Zloty glob za najlepszy film - nawet tego nie skomentuje.
Aha ten film dostal kategorie R. Nigdy bym nie przypuszczal, zwlaszcza ze z zalozenia seksowna scena kiedy Keira wychodzi z wody w mokrej halce jest tak nakrecona ze i tak nie wzbudza zadnych emocji - to juz efekt mokrego sari w bollywoodach jest sto raz bardziej podniecajacy. A ze przez chwile pokazali fragment mozgu zolnierza z ktorym jak gbyby nigdy nic rozmawia sobie bohaterka (kolejny absurd) i przez to od razu R (a taki "Beowulf" gdzie bylem pewien ze ma R jest PG-13) to ja juz nic nie rozumiem.
Uff rozpisalem sie na temat tego potworka zdecydowanie za dlugo.

-Grail-

Dla mnie film dobry,jednak czegos w nim zabraklo.
Malo chemii miedzy glownymi bohaterami. Pomysl z pokuta byl swietny, ale to wszystko.
Film sie dluzy,Romola Garai zagrala jak sierota.

6,5/ 10.
Dam ocene 6.

ocenił(a) film na 8
-Grail-

Uff,bohatersko przeczytalem twoja recenzje do konca.Koszmarna. Krotko mowiac- rzyg....

ocenił(a) film na 7
-Grail-

rONAN i "kukurydziana uroda"? NO weź mnie nie rozśmieszaj. A film rzeczywiście nie najlepszy.

ocenił(a) film na 8
-Grail-

Rzeczywiście, scena z żołnierzami oczekującymi na ewakuację była za długa, Keira za chuda i scenariusz schrzaniony. Nie zgodzę się jednak, że rozmowa z chorym po francusku była bez sensu. To było pokazanie, co wojna robi z ludźmi. W ostatnich chwilach życia żołnierz myślał, że jest kochany, chociaż to nie była prawda. Ogólnie, dla takiego zakończenia warto było oglądać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones